„Mi, a Nyíregyházi Waldorf Iskola alulírott pedagógusai szolidaritást vállalunk azokkal a kollégáinkkal, akik országszerte bátran, sztrájkkal hívják fel figyelmet az oktatás, köznevelés jelenlegi tarthatatlan állapotára, az ott dolgozók kilátástalan helyzetére.
Egyetértünk ezekkel a törekvéseikkel:
  • mielőbbi érdemi, széleskörű és transzparens tárgyalások kezdődjenek az oktatás jövőjéről a szakmai szervezetek bevonásával, az alternatív pedagógiák sajátosságinak is teljes figyelembevételével
  • a pedagógusok, oktatók és minden pedagógiai intézményben dolgozó munkavállaló méltatlan és megalázó bérhelyzetét mihamarabb korrekten kell rendezni
  • rendezni kell az oktatás finanszírozását
  • a pedagógusok és diákok óraszámának csökkentése
  • szabad tankönyvválasztásra irányuló követelések.
Valamint elfogadhatatlannak tartjuk a miskolci Hermann Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesének, Dezsőfi Györgynek és azóta a budapesti Kölcsey Gimnázium több tanárának felmentését, a polgári engedetlenségben résztvevő kollégáink megfenyegetését.
“Kölcsönösség, barátság, összhangzó rend, józan mérték és igazságosság fűzi össze az eget és a földet, az isteneket és az embereket. Ezért nevezik a mindenséget is világrendnek – kozmosznak.”
Platón
Szolidaritási akciónkhoz csatlakoztak iskolánkba járó diákok és szüleik.
Pedagógusaink:
  • Balogh Ágnes