Szolidaritás a sztrájkoló pedagógusokkal

2022. március 16. napjától alkotmányos jogaik gyakorlásával élve, munkabeszüntetéssel járó, határozatlan idejű sztrájkot hirdet a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. A nyíregyházi Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusai és pedagógiai munkát végző szakemberei teljes szolidaritásunkról biztosítjuk sztrájkoló kollégáinkat. Elsősorban tanulóinkat szem előtt tartva, a tanítást nem szüneteltetjük, de érdekeiket is képviselve kötelességünk felhívni a figyelmet az oktatás kiemelt jelentőségére! Fontos lenne, hogy jól felkészült, anyagilag és társadalmilag is megbecsült pedagógusok, nevelők, oktatók készítsék fel a jövőre gyermekeinket. A munkaerőhiány, a túlterheltség, az állami normatíva mértékével is összefüggő anyagi megbecsülés hiánya, a működést érintő folyamatos bizonytalanság mindenkire súlyos terheket ró. Egyetértünk azzal, hogy sürgősen és hatékonyan, közösen kell tennünk egy jobb, emberségesebb világért!

Bízunk benne, hogy a következő hetek tárgyalásai érdemi változást eredményeznek az oktatásban dolgozók, részt vevők helyzetén. Támogatásunkat ezúton fejezzük ki, a szülők támogatását köszönjük!

A pedagógus konferencia tagjai

Nyíregyháza, 2022. 03. 13.