A NYÍREGYHÁZI WALDORF ISKOLÁBA VALÓ JELENTKEZÉS FOLYAMATA

– általános iskola első osztályba –

1. Jelentkezési lap kitöltése

Egy gyermek pontos és átfogó megismeréséhez szükségünk van arra, hogy előzetesen részletes jellemzést kapjunk róla. Ehhez a mellékelt kérdésekre szükséges válaszolni.

Jelentkezési lap ide kattintva letölthető!

Bemutatkozó lap ide kattintva letölthető!

Jelentkezési határidő a 2019-2020-as tanévre: 2019. március 14.

Jelentkezés módja:
e-mailben scannelve: nyiregyhaziwaldorf@gmail.com
Személyesen vagy postán: 4400 Nyíregyháza, Kölcsey u. 8.

1. Játékos ismerkedés (felvételi) 2019. március 27. szerda 14:00-tól

Következő lépés a játékos ismerkedés, ahol a tanító személyes benyomást kaphat a gyermek testi, lelki, szellemi fejlettségéről, iskolaérettségéről, egész lényéről. Ez kb. 45-60 percet vesz igénybe, a szülő jelenléte nélkül. Egyszerre 10-15 gyermek van jelen. A szülő egy másik helyiségben várakozik, az intézmény képviselői tájékoztatják az intézmény működéséről, válaszol kérdéseire.

A tanuló felvételéről az osztálytanító javaslatának figyelembe vételével a Tanári Konferencia dönt.

1. Megállapodás

Ezután írásban kapnak értesítést a szülők a gyermek felvételéről. Ha szándékuk mindenben egyezik, a szülők a pedagógia és az intézmény ideáit, célkitűzéseit támogatják, akkor megállapodást írnak alá az iskolával és a fenntartóval.