A NYÍREGYHÁZI WALDORF ISKOLÁBA VALÓ JELENTKEZÉS FOLYAMATA

– általános iskola első osztályba –

𝟭. Jelentkezési lap kitöltése
Egy gyermek pontos és átfogó megismeréséhez szükségünk van arra, hogy előzetesen részletes jellemzést kapjunk róla. Jelentkezési lapot iskolatitkárunktól lehet igényelni a 06-20-619-5222-es telefonszámon. Jelenkezési határidő: 2024. február 20. Jelentkezés módja: e-mailben scannelve: nyiregyhaziwaldorf@gmail.com Személyesen vagy postán: 4400 Nyíregyháza, Kölcsey u. 8

𝟮. Játékos ismerkedés2024. március 26. 14:00
Következő lépés a játékos ismerkedés, ahol a tanító személyes benyomást kaphat a gyermek testi, lelki, szellemi fejlettségéről, iskolaérettségéről, egész lényéről. Ez kb. 45-60 percet vesz igénybe, a szülő jelenléte nélkül. Egyszerre 10-15 gyermek van jelen. A szülő egy másik helyiségben várakozik, az intézmény képviselői tájékoztatják az intézmény működéséről, válaszolnak kérdéseire.

A tanuló felvételéről az osztálytanító javaslatának figyelembevételével a Tanári Konferencia dönt.

𝟯. Megállapodás
Ezután írásban kapnak értesítést a szülők a gyermek felvételéről. Ha szándékuk mindenben egyezik, a szülők a pedagógia és az intézmény ideáit, célkitűzéseit támogatják, akkor megállapodást írnak alá az iskolával és a fenntartóval.

További kérdésekkel bátran fordulhatnak iskolatitkárunkhoz a 06-20-619-5222-es telefonszámon.