A NYÍREGYHÁZI WALDORF ISKOLÁBA VALÓ JELENTKEZÉS FOLYAMATA

– általános iskola első osztályba –

𝟭. 𝗝𝗲𝗹𝗲𝗻𝘁𝗸𝗲𝘇𝗲́𝘀𝗶 𝗹𝗮𝗽 𝗸𝗶𝘁𝗼̈𝗹𝘁𝗲́𝘀𝗲
Egy gyermek pontos és átfogó megismeréséhez szükségünk van arra, hogy előzetesen részletes jellemzést kapjunk róla. Jelentkezési lapot iskolatitkárunktól lehet igényelni a 06-20-619-5222-es telefonszámon. 𝗝𝗲𝗹𝗲𝗻𝘁𝗸𝗲𝘇𝗲́𝘀𝗶 𝗵𝗮𝘁𝗮́𝗿𝗶𝗱𝗼̋: 𝟮𝟬𝟮𝟮. 𝗺𝗮́𝗿𝗰𝗶𝘂𝘀 𝟵. Jelentkezés módja: e-mailben scannelve: nyiregyhaziwaldorf@gmail.com Személyesen vagy postán: 4400 Nyíregyháza, Kölcsey u. 8.
𝟮. 𝗝𝗮́𝘁𝗲́𝗸𝗼𝘀 𝗶𝘀𝗺𝗲𝗿𝗸𝗲𝗱𝗲́𝘀 – 𝟮𝟬𝟮𝟮. 𝗺𝗮́𝗿𝗰𝗶𝘂𝘀 𝟭𝟳. 𝟭𝟰:𝟬𝟬 𝗼́𝗿𝗮
Következő lépés a játékos ismerkedés, ahol a tanító személyes benyomást kaphat a gyermek testi, lelki, szellemi fejlettségéről, iskolaérettségéről, egész lényéről. Ez kb. 45-60 percet vesz igénybe, a szülő jelenléte nélkül. Egyszerre 10-15 gyermek van jelen. A szülő egy másik helyiségben várakozik, az intézmény képviselői tájékoztatják az intézmény működéséről, válaszolnak kérdéseire.
A tanuló felvételéről az osztálytanító javaslatának figyelembevételével a Tanári Konferencia dönt.
𝟯. 𝗠𝗲𝗴𝗮́𝗹𝗹𝗮𝗽𝗼𝗱𝗮́𝘀
Ezután írásban kapnak értesítést a szülők a gyermek felvételéről. Ha szándékuk mindenben egyezik, a szülők a pedagógia és az intézmény ideáit, célkitűzéseit támogatják, akkor megállapodást írnak alá az iskolával és a fenntartóval.
További kérdésekkel bátran fordulhatnak iskolatitkárunkhoz a 06-20-619-5222-es telefonszámon.